Показано з 1 по 15 із 23 (2 сторінок)

Петлі для міжкімнатних дверей

Петлі – обов'язковий елемент дверей, який відповідає за безперебійне функціонування полотна. Перед тим як придбати такий виріб, необхідно визначитися з видом. Існує два типи петель:

  1. Односторонні. Головна перевага – швидкість та простота монтажу. Крім цього, петлі дозволяють без проблем зняти двері, якщо виникає така необхідність.

  2. Універсальні маятникові. Ці механізми дають можливість відкривати полотно в будь-якому напрямку. Тривалий термін служби забезпечується за рахунок обертання на осі 2, 3 або 4 опорних підшипників.

Петлі на двері виконуються у різних розмірах, підбираються під певний вид дверної коробки. Існує одна закономірність – чим вище вага полотна та конструкції в цілому, тим більш потужними повинні бути додаткові деталі.

Класифікація петель – різновиди продукції

Монтаж дверної коробки – трудомісткий процес. Якщо це зробити неправильно, то з часом потрібно буде проводити регулювання петель або повністю замінити їх. Тільки правильно встановлена конструкція гарантує високий рівень функціональності.

При виборі міжкімнатних систем потрібно керуватися основними характеристиками: довжиною й шириною, діаметром стержня. За способом монтажу виділяють такі петлі:

  1. Накладні. Встановлюються із зовнішнього боку на коробку та двері, залишаються перед очима. Сьогодні такі петлі виконуються у вигляді красивих декоративних елементів, можуть слугувати частиною інтер'єру.

  2. Врізні. Складаються такі деталі з двох карт й шарніра. Мають другу назву – карткові. Після монтажу, коли двері знаходяться в закритому стані, такі вироби не видно. Тільки поворотна частина розташовується зовні. Врізні елементи бувають праві й ліві, в залежності від сторони, в яку відчиняються двері.

  3. Накладні внутрішні. Такі вироби відрізняються простим встановленням, не потребують врізання в деревину. Даний вид петель універсальний, не поділяється на праві або ліві. Така фурнітура для міжкімнатних систем має доступну вартість, проте має один недолік – не витримує сильні навантаження.

  4. Вкручені. На ринку з'явилися відносно недавно. Головна особливість – вкручування половинок петель в дерево, що дозволяє проводити регулювання по всіх площинах. Саме це зробило вироби популярними.

  5. Приховані. Після установки, коли двері в закритому положенні, такий вид фурнітури залишається непомітним. Петлі повністю врізаються в короб, мають складну конструкцію і високу вартість.

Завдяки широкому вибору виробів підібрати петлі під певний вид конструкції буде неважко.

Матеріал виготовлення і кольорова гамма

Найбільш популярною сировиною, що використовується для створення петель на міжкімнатні двері, виступає латунь, сталь та нержавійка. Продукція з таких матеріалів характеризується:

  • високим рівнем міцності;

  • стійкістю до вологи, що дає можливість застосовувати такі петлі для ванної кімнати;

  • довговічність, надійність;

  • функціональність та практичність.

Петлі, вироблені з нержавіючого металу, мають два відтінки – матовий і полірований. При використанні іншого матеріалу випускається фурнітура різних кольорів – хром, золото, бронза.

Широкий вибір петель – те, що потрібно для сучасних міжкімнатних конструкцій.