Продовжуючи використовувати даний сайт, Ви погоджуєтесь з правилами використання cookie-файлів.

Розумний поріг: інноваційне рішення для дому

 • 12 August 2019
 • Views: 2077

Дверний отвір без порога, як двері без ручки – таке зустрічається, але рідко. Нехай він зовсім невеликий, але все ж таки присутній. Найчастіше ним не дуже зручно користуватися, через що власники житлових приміщень замислюються над їх заміною. 

Альтернативним варіантом може стати встановлення «розумного» порога. Це автоматичний механізм, призначений для міжкімнатних дверей. Вже сотні власників обрали цей пристрій для своїх будинків, тому він популярний та має попит. 


Даний висувний пристрій працює за певним принципом. Коли ствірка відчиняється, конструкція м'яко, не видаючи великого шуму, трохи піднімається, а під час закриття механізм переміщується вниз. 

Сучасний пристрій для міжкімнатних дверей

Автоматичний поріг незабаром стане найбільш ходовим товаром на ринку. Оригінальні компоненти споруди відрізняються зручністю кріплення, простотою функціонування, приємним зовнішнім виглядом. З цієї причини отримати популярність конструкції не становило труднощів. Багато господинь вже облюбувало пристрій за легке наведення чистоти й порядку. Адже щоб помити підлогу, тепер не потрібно долати ніякі перешкоди.  Разом з тим подібні пристрої – оптимальне рішення для монтування в тих місцях, де стиль оформлення не допускає класичні моделі, які вносять дисонанс у дизайн інтер'єру. 

Даний механізм являє собою випадаючий поріг, побудований на застосуванні автоматики. Принцип дії полягає у наступному: 

 1. Він встановлюється в нижній частині у дверне полотно. 

 2. Кнопка пускова знаходиться з поперечної сторони. 

 3. Коли ствірки зачиняються, поріг, який м'яко опускається вниз, затуляє незаповнений просвіт між полотном і підлогою. 

 4. Коли двері відчинені, пристрій повністю прихований у полотні. 

Водночас цей поріг часто називають гільйотинним через його механізм роботи. 


Відмінні властивості обладнання

Висувним порогом є алюмінієвий профіль, в комплекті якого знаходяться міцні гумові ущільнювальні джгути з вмонтованими пружинними агрегатами. Свій рух вони починають завдяки спеціальній кнопці, яка розташовується на торці полотна дверей. Пружина, не видаючи сторонніх звуків, розміщує на передній план ущільнювач, який затуляє отвір під дверима. Гума характеризується високою стійкістю, протистоїть деформації, не руйнується під впливом тертя. 

Сфера застосування випадаючого порогу широка. Так, він використовується: 

 • на пластикових або алюмінієвих ствірках;

 • на розпашних дверях з однією або декількома ствірками; 

 • в установах медичного або освітнього призначення; 

 • у компаніях; 

 • у музеях; 

 • на вокзалах.

Також він застосовується в будівлях, призначених для житла. «Розумний» поріг буває різних розмірів. Найменший – це 400 мм, максимальний – 900 мм з кроком в 100 мм. Допускається зробити підрізання пристрою до необхідного габариту. 


Переваги та недоліки

У протилежність дерев'яним порогам, що роз’єднують суміжні кімнати, створюють бар'єри для проникнення пилу, шуму, протягів, нову модифікацію нарекли антипорогом для міжкімнатних дверей. Все тому, що «розумний» поріг не підноситься над підлогою та не здатен заподіяти травми, як його звичайний побратим. Тому використання цієї моделі супроводжується такими перевагами: 

 • збереження тепла в приміщенні; 

 • забезпечення високого рівня захисту від шуму;

 • зниження попадання світла й запахів в суміжні прибудови;

 • запобігання задимленню у разі пожежі;

 • адаптація до нерівностей підлоги (за умови їх присутності);

 • можливість вибрати версію монтажу врізної або накладної автоматичної споруди;

 • володіння високою здатністю не піддаватися зношуванню. 

Головною ж перевагою конструкції з випадаючим порогом вважається стовідсоткова безпека, що надзвичайно важливо для людей, які пересуваються за допомогою інвалідних колясок або милиць. Також це ідеально підходить сім'ям, де є маленькі діти. 

Але даний пристрій має один недолік. Йдеться про нездійсненність встановлення у ванній кімнаті та санітарному вузлі. Для цього необхідна зміна рівня висоти. Підвищення потрібне для запобігання можливому затопленню. 

Процес установки

Щоб вмонтувати висувний поріг, слід виконати нескладні дії. Але для початку важливо визначитися з типом пристрою. Якщо вибір зупинено на врізній конструкції типу гільйотина, то він встановлюється внизу полотна дверей, при цьому вони зберігають свій первісний зовнішній вигляд. Врізка майже невидима, зробити її зможе навіть непрофесіонал. Саму споруду разом з ущільнювачем при потребі потім можна без проблем замінити. 


Монтаж накладного порога здійснюється на передній частині полотна. Робота відбувається наступним чином: 

 1. Перевірка ширини щілини між ствіркою та підлогою, допустимий показник – 5-13 мм.

 2. Безпосереднє проведення вимірювання. 

 3. Створення розмітки на антипорозі. 

 4. Відпилювання ножівкою з краю, де знаходиться регульований упор із пластику.

 5. Закріплення з використанням саморізів на внутрішній частині знизу. 

 6. Регулювання викруткою в пластиковому упорі величини висунення гумового ущільнювального джгута – при закритті поріг повинен цілком покривати отвір під дверима. 

Що стосується декоративного оздоблення, то воно може відрізнятися та створюватися з урахуванням побажань господарів. У разі вирішення використовувати антипоріг для міжкімнатних дверей, можна не сумніватися, що на загальному інтер'єрі це не позначиться.